Wednesday, September 28, 2016

Чому Англійське право регулює більшість міжнародних комерційних контрактів (огляд статті)

Аліна Пугач,
ЕМП-501, КНЕУ

Огляд статті


Цікавим фактом є те, що дуже часто сторони міжнародних договорів та трансакційних угод обирають в якості регулятора законодавство Англії та Уельса. Одна з основних причин цього є репутація англійського права як такого, що має відому, добре розвинену та авторитетну судову практику.

         Дана стаття дає змогу розібратися у цьому питанні та виявити основні передумови, якими керуються учасники міжнародних угод та договорів при виборі регулюючого законодавства.


         Перш за все, необхідно наголосити на історичному значенні та впливовості Англійського права.

         Англійське право має таке значення в світовому праві насамперед завдяки величності Британської імперії як однієї з найдавніших. Той факт, що більшість країн, які раніше були колоніями Британії, зберігають систему загального права, а також приймають рішення вищих судів Англії та Уельса щодо сучасних неординарних справ.

         Навіть законодавство такої могутньої та незалежної країни як США походить від системи загального англійського права, хоча все одно зберігає свою неординарність з точки зору сутності та процедури.
        
         Неабиякого впливу на формування міжнародного права надала Ост-Індійська компанія. Таким чином, було створено першу акціонерну корпорацію зі сторони Англійської імперії для здійснення торгівлі з Ост-Індією та Китаєм. Згодом, залучивши велику кількість іноземних інвесторів, королева Елизавета І  обмежела відповідальність ост-індійських інвесторів, що захищало їх від втрати суми грошей більшої, ніж їх первинні вкладення.

         Таким чином, Елизавета І, створивши першу в світі акціонерну компанію з обмеженою відповідальністю, поклала основу сучасним корпораціям, поширеним по всьому світі.

               HM суди (суди Її Величності) та трибунальна служба
        
         Багато переваг отримує Англійське право завдяки незалежності його судової системи, досвіду та високої репутації суддів та високій якості роботи юридичних фірм та адвокатів Великобританії.

         Суди вирішують питання, починаюи від комерційних спорів та спорів в області сімейного права і закінчуючи питаннями адміністративного права через суди магістратів, окружні суди, Суд Корони, суд по сімейним справам та Королівський Суд.

         Важко конкурувати з Англійським законодавством у регулюванні спорів щодо швидкості та еффективності рішень, адже Лондон має репутацію міжнародного центру з урегулюванням спорів. За рік, близько 80% справ пов’язані з іноземною стороною, а 49% випадків були повністю між іноземними сторонами та компаніями, що зареєстровані поза межами Англії.

         Ретельний відбір, неупередженість і досвід суддів Англійського права, в поєднанні з їх кваліфікацією у вирішенні складних випадків, засновані на незалежності судової системи, що є ключовим принципом конституції Великобританії. Судді мають право вирішувати справи відповідно до їх власного судження щодо питань, без впливу ззовні і державного контролю.

         Комісія з судових призначень гарантує, що кандидати на посаду судді абсолютно вільні від будь-якого політичного життя, що зводить до мінімуму ризик впливу політичних рішень та відомих осіб на політичній арені на хід справи.

         Зміст англійського права
         Англійський закон є прозорим і передбачуваним, забезпечуючи свободу договору, підхід до ведення бізнесу. Відповідно до Англійського права, в комерційних контрактах немає неявного всеосяжного обов'язку сумлінності, на відміну від інших юрисдикцій.

         Сумлінність, посилаючись на інші країни, створює зобов'язання для сторін інформувати одна одну щодо важливих моментів, коли інша сторона не могла виявити це своїми власними силами. Вона також створює зобов'язання застосовувати розумну обачність при виконанні договірних зобов'язань, при дотриманні морально-етичних норм поведінки.

         У той час як сумлінність може мати свої переваги, вона створює невизначеність щодо стандарту поведінки, очікуваного від сторін договору, особливо в транскордонних операціях, де часто існують культурні відмінності. Навпаки, при відсутності будь-якого спільного обов'язку сумлінності, Англійське комерційне право будується на цілком обґрунтованих принципах і забезпечує передбачуваність результату, правової визначеності та справедливості.

         Є багато галузей, при вирішенні спірних питань в яких домінує саме Англійське право, серед яких: міжнародні комерційні контракти, банківські та фінансові, морські і судноплавства, злиттів і поглинань, вирішення спорів і міжнародного арбітражу.

         Пояснюється це тим, що Англійський закон диктує, що обговорення з вашим адвокатом є конфіденційним. Англійські юристи пов'язані професійними правилами, щоб тримати справи своїх клієнтів і колишніх клієнтів, конфіденційними. Юридична професійна привілегія встановлюється в Англійському праві в якості основного права людини і забезпечує комфорт для сторін, щоб вони могли вільно і відверто обговорювати проблеми і стратегії з їх адвокатом без хвилювань,  що це перейде в суспільне обговорення.

         Лондон міцно утвердився свої позиції в якості провідного світового фінансового центру. Дослідження показали, що він обігнав Нью-Йорк у якості кращого фінансового центру у світі. Іноземці вважають, що стабільність Лондона робить його безпечним місцем для ведення бізнесу, сила його професійних послуг та його страхування світового класу і розвитку банківської галузі надають йому додатковий імпульс.

         Лондон також відомий як світовий центр міжнародного арбітражу. Лондонський міжнародний арбітражний суд (LCIA) пропонує гнучку, ефективну та неупереджену адміністрацію арбітражу, незалежно від місця знаходження і при будь-якій системі права.

         Крім того, сектор послуг у Великобританії в даний час настільки важливий для економіки, що він становить близько 80% ВВП, при цьому велика частина сфери послуг, базується в Лондоні. Якою б не була основа роботи в Великобританії, ці сектори послуг часто вважають за краще використовувати Англійське право в якості основи для своїх комерційних угод.

         Хороші консультанти є ключем до комерційного успіху, і Англійське право може похвалитися одними з кращих в світі. Підтвердженням цього є те, що Англійський юридичний сектор оцінюється в 25 млрд £, а це означає, що сторони можуть спиратися на глибину і широту юридичного досвіду і досвіду юридичних фірм, що практикують в Англійському праві.

         Не має різниці, чи це мультиюрисдикційні корпоративні угоди, чи великі комерційні бази та податкові структури, чи це вирішення спорів, питань імміграції чи зайнятості, чи проблеми компаній з високою доданою вартістю, чи проекти, що формують інфраструктуру країн, англійські юридичні експерти мають глобальне поле знань, досвід, комерційну хватку, щоб змінити хід світових угод, справ бізнесу, що мають глобальне значення.

         Експерти вважають, що BREXIT ніяким чином не вплине на популярність Англійського законодавства, а навпаки, може стати навіть більш привабливим для іноземців, адже воно не потребуватиме включати певні аспекти ЄС при прийнятті судових рішень.

         Серед англійських юристів сьогодні поширена подвійна кваліфікація, адже це допомагає досягати комерційних цілей більшості британським компаніям, які працюють на міжнародній арені. Число британських компаній, що працюють за кордоном зростає, отже, є більший попит на експертизу за Англійським правом за межами Великобританії.

         Подвійно-кваліфіковані юристи можуть відігравати важливу роль в управлінні складними, транскордонними операціями в епоху, коли збереження топ-клієнтів є комерційним пріоритетом. Наявність подвійної кваліфікації дозволяє адвокатам аналізувати проблему з більш широкої точки зору, щоб допомогти клієнту досягти практичного вирішення.

         Наданням подвійної кваліфікації займається організація QLTS, що запущена в Англії і Уельсі в вересні 2010 року, пропонуючи адвокатам шанс стати англійським адвокатом протягом декількох місяців, завдяки прискореному шляху отримання кваліфікації , без участі в традиційному контрактному навчанні або стажуванні.

         Є два набори оцінок QLTS. По-перше, тест множинного вибору, що включає в себе 180 питань. По-друге, інтерв'ювання-випробування кандидатів мета структурованих клінічних досліджень (ОБСЄ), онлайн-правове дослідження, захист, юридичне писання і навичок складання нормативних документів.

         Тестування проходить 2 рази на рік у Великобританії, окрім того, тест множинного вибору пропонують скласти в декількох країнах Європи, Азії, Північній Америці.

         Навчання доступне для кандидатів по всьому світу, та пропонує максимальну гнучкість, що дозволяє навіть юристам, які працюють повний робочий день, брати участь.

No comments:

Post a Comment